Zrušenie vysielania radia FM

Quoted post

pamo

#4

2016-01-03 21:04

Nechapem, preco taketo radio patri do verejnej sluzby. Particka moderatorskych stalic z byvaleho RadiaRagtime zrejme nevedela, kde zohnat prachy na jeho dalsi chod, tak zalobovala a odvtedy sa im pekne zberame na relativne pohodlny zivot. Hraju to iste, co v RR: drvivo anglosasku "nezavislu" produkciu. Aby som bol korektny, hraju tam aj SK a CZ hudbu, ale v obrovskom nepomere. Som fanusik polskej a madarskej sceny, ale to som tam este nepocul. Uz radsej nespomeniem Juznu Ameriku, Pobaltie, Ukrajinu, Rusko a pod. A to som bol v istom obdobi jo posluchac tohto radia...

Replies


Hosť

#6 Re:

2016-01-05 07:45:31

#4: pamo -  

 Zle pocuvas RadioFM. 
BTW particka moderatorov z RadioRagtime najprv fungovali vo fun radiu. Az potom sa postupne predifundovali do Radio_FM
A staci pozriet na plejlisty:
Ceskej a hlavne slovenskej hudby hra Radio_FM dost (a hralo jej aj pred zavedenim nezmyselnych kvot o slovenskej hudbe; splnali tie percenta bez problemov).
A ked chces hudbu z juznej Ameriky, je jej dost. Je na to relacia tam...

Ale aby som pravdu povedal v poslednom obdobi Radio_FM nepocuvam, zvykol som si na vysielanie ceskeho verejnopravneho Radio Wave (to celilo nezmyselnejsim utokom; napr boli obvineni z propagacie fasizmu, lebo zahrali Swastika Eyes od Primal Scream; vytlacili ich aj z FM eteru, mali len jednu frekvenciu, teraz idu na DAB a maju stale celkom dost posluchacov :) )

A k verejnopravnej sluzbe. Takmer vsetky verejnopravne radia v Europe maju podobne zameranu stanicu. V Polsku lad stanicu Trojka, v Litve stanica Opus, v Rakusku FM4, v CR Radio Wave. Su aj dalsie (ja som dal len tie co aspon obcas naladim a pocuvam).
BBC ma napr: Radio 6 Music (ciastocne Radio 1 a Radio 1xtra).