Petícia proti výstavbe komunitného centra v Poprade-Matejovciach

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2016-09-20 18:12



Hosť

#2

2016-09-21 08:27

Túto petíciu som podpísal,lebo som slušný občan Matejoviec tak ako vela z Nás je a som zásadne proti tomu aby sa tu v Matejovciach rozširovala táto Komunita

Hosť

#3 Re:

2016-09-21 21:18

#2: -  

 Ale ved ked tam bude komunitne centrum, tak sa s nimi bude pracovat, co celu situaciu spoluzitia iba zlepsi.. Tak nerozumiem tejto peticii..  


Hosť

#4 Re: Re:

2016-09-22 05:34

#3: - Re:  

 Vy tu bývate? Boli ste v tej osade? Všetko iba zruinujú.To je podľa vás zlepšenie?

František Drozd - žiadna prezývka a nehanbím sa za to

#5 Petícia proti človeku???

2016-09-22 06:14

Nerozumiem, vlastne rozumiem... Je lepšie nech im štát dáva dávky z odvodov, tých, ktorí pracujú tak ako je to posledných 26 rokov... tak potom si ju podpisujte priatelia... Petíciou proti ľuďom sa vyriešia dve veci - narastie xenofóbia s rasistickým podtextom a mesto bude spokojné, lebo občania KC nechcú. Výsledok: minulé storočie - zasa špina, smrad, neporiadok, vši, blchy... a chudoba alebo postavíme 10 m múr medzi nami bielymi - dobrými a čiernymi - zlými? Môžeme! Napokon ten múr už v srdci máme... (často kresťanskom srdci, však?)To dokedy to takto bude, milý štát, milá samospráva, milá VUC-ka, milý gádžo a milý Róm?


Hosť

#6 Re: Petícia proti človeku???

2016-09-22 08:27

#5: František Drozd - žiadna prezývka a nehanbím sa za to - Petícia proti človeku??? 

Važený pane,

prepáčte, ale mýlite sa. Nie je to petícia proti človeku, ale petícia proti výstavbe centra v Matejovciach. Je to zásadný rozdiel. Tak prosím nemiešajme hrušky s jablkami. Áno, je potrebné to riešiť, súhlasím.  Centrá nie sú zlou myšlienkou , ale určite sú aj iné riešenia ako toto a  občania majú právo vyjadriť svoj názor.

 Ľuboš Stankoven

 


Hosť

#7

2016-09-22 19:44

Pretoze to povazujem za spravne.
mariana

#8

2016-09-22 23:07

Mestská časť Matejovce nemá zastúpenie v mestskom zastupiteľstve v Poprade...a tak sa veci riešia o nás bez nás...Pokojné Matejovce sa stali priemyselnou zónou a domovom nemalej rómskej populácie...namiesto futbalového ihriska máme chatrče rómskej komunity,namiesto kúska zelene stavajú fabriky a najnovšie v tesnej blízkosti obytnej zóny nám postavia sklady a komunitné centrum...tak mám pocit,že Matejovce sa stávajú smetiskom Popradu...

 

Julia Stankovenova

#9 moj nazor

2016-09-23 08:48

Vedenie mesta sa chce postupne zbavit vsetkych neprisposobivych z ostatnych mestskych casti.... ved uz tu mame byvalych obyvatelov slavnej Banickej ulice,... do kedy to vedenie bude robit. Umyselne zatajovat dolezite informacie o smerovani Matejoviec... My tu zijeme, ale so strachom... Nase zaujmy nema kto na Mst.Ur. hajit. V Matejovcanoch uz vrie krv.... a neviem do kedy to vydrzia... 

ved platime mestu tak ako ini... no chodniky nemame, kosit nam nechodia,pridu az ked je vsetko odkvitnute,a vyska travy je detom skoro po pas, zelen beru, spoje redukuju, ... ai

mam napad: prestahujme romov na fut.ihrisko do Velkej a tam im postavme aj komun.centrum, ved odtial budu mat blizsie aj na upsvar... ako by sa to pacilo obyvatelom Velkej a primatorovi.... samozrejme, ze sa to cele bude diat v priebehu cca 20 rokov,aby si na to obyvatelia Velkej postupne zvykali .... nikomu by sa to nepacilo.... no toto sa deje v Matejovciach, tak sa prosim necudujte Matejovcanom,ze sa buria a nesuhlasia ... 


Hosť

#10

2016-09-23 15:08

Som rodená Matejovčanka a pevne verím že sa to nestane lebo už aj tak je dosť romov pretože sa množia ako potkany
daja

#11 Re: moj nazor

2016-09-23 16:07

#9: Julia Stankovenova - moj nazor 

 Presne tak,mate úplnú pravdu....ako vyzerajú Matejovce ? sám cigáň ...bordel..špina...z podnikov idú peniaze do Popradu,aby sa mali iné častí ,ako Sp.Sobota,Veľká,Stráže mohli si skrášľovať ulice..........chodníky......atď

a My zbierame cigáňov aj z Dopšinej a okolia...

Ked vysielala TV JOJ správy so SP.Soboty-Matejovce neboli ani spomenuté....len z dialky....fuj môže sa primátor hanbiť,vyspevuje blbosti...a peniaze dáva do VEľKEJ NA KOSTOL ....

....držím palce pri petícií a iných veciach...pozdravujem

daja

#12 Re:

2016-09-23 16:09

#8: mariana -  

 mate čistú pravdu

Morul

#13

2016-09-25 11:19

Nech si ho primator postaví k svojmu bydlisku,keď je taký frajer


Hosť

#14 Re:

2016-09-25 15:15

#13: Morul -  

 Oproti svojmu domu komunitné centrum a priemyselný park, môže ho kludne presťahovať z Matejoviec, a MHD do Sp. Soboty a Veľke má z čoho redukovať.

Matejovcan

#15

2016-09-26 16:21

Ktovie kolki z hore podpisanych vedia, co vobec znamena komunitne centrum. Podla vsetkeho si asi pomylili termin "komunitne centrum" a terminom "nove byty pre romov".

Podpisujete sa tu pod zrusenie niecoho, co znamena aspon aku-taku moznost riesenia romskeho problemu, do ktoreho nas dostalo aj byvale vedenie mesta s p. Daknom, ked potichu, bez vedomia Matejovcamov predali pozemky na Stanicnej ulici  romom (listy vlastnictva sa daju najst na katastri). Ale kazdopadne "bravo" Slovaci, veselo podpisujte dalej. Ked sa nic nerobi je zle a ked sa konecne crta aspon nejake riesenie, protestujete. Tak Vam prajem prijemny beh v zacarovanom kruhu.


Hosť

#16 Re:

2016-09-28 19:07

#15: Matejovcan -  

 Váżený Matejovčan,

táto petícia nie je proti komunitnému centru, ale proti jeho výstavbe v Matejovciach. Myslite aj na budúcnosť.

Občanmi Popradu sú nielen Matejovčania, nech sa všetci podieľajú na riešení problému neprispôsobivých občanov.

 S pozdravom,

Ľuboš Stankoven


Hosť

#17

2016-09-29 05:59

Prečo? Lebo oni furt dostávajú všetko zadarmo a za pár dní je to zničené... A ze sú diskriminovaní? Hovno.... To mi biely sme... Robiť to nebudú a ešte najviac korún dostávajú, len tak zadarmo.... Tuuuuut s nimi....

Anonymous

#18

2016-10-03 17:58

Dobrý deň prajem,

od svojich 6 rokov som Matejovčan neskôr som sa rozhodol aj s mojou manželkou že kúpime si rodinný dom v Matejovciach pretože mi Matejovce prirástli k srdcu.Celý život pracujeme a skrášľujeme dom a pozemok a pri tom vďaka mestskému úradu stráca svoju hodnotu. Pretože nemysli na záujmy občanov a ak chcú rozhodovať bez nás tak nech mi vyplatia moje investície a kľudne nech si robia aj komunitné centrum aj z môjho domu. Nechápem jednu vec ako je možne že Matejovce taká veľká prímestská časť máme tu veľa podnikateľov,podniky a priemyselné parky a nemáme zastúpenie ktoré by hájili záujmy Matejovčanov. Je to jedna veľká hanba.
Peter

#19 Možo sa na to pozriet inak

2016-10-04 18:58

2km od Matejoviec je ČOV. Priteká tam to čo priteká, ešte aj z celého regiónu, ale je to najväčší a najviac ekologický objekt v Popradskom regióne. Jeho výstavba zabránila tomu, že rieka Poprad je zničená, že okolo Matejoviec preteká čistá voda, že nevyteká po ceste hnojovica, a nie je smrad každú sobotu, lebo sa "čerpú žumpy" do jediného potoka v Matejovciach.

Komunitné centrum v Matejovciach, je určené pre ľudí (Matejovčanov) ktorí sú na okraji spoločnosti (pod mostom), ktorí žijú tak ako žijú. Komunitné centrum je určené pre zlepšenie situácie a nie naopak. Komunitné centrum má za cieľ pomôcť týmto ľuďom sa začleniť do spoločnosti a nie ich urobiť horšími a zhoršiť situáciu. Nerozumiem tomu, že KC nemá byť v Matejovciach. Podľa mňa je to naopak. KC musí byť v Matejovciach, lebo súčastná situácia sa nezlepšuje, ba naopak zhoršuje a treba čosi urobiť, čo aspoň trochu to može (aspoň teoreticky) zmeniť.


Hosť

#20 peticia

2016-10-14 06:13

Dobry den p.Stankoven,

Som rada ze sa niekto zastal aj tej casti Matejovcanov, ktori nesuhlasime s vystavbou komunitneho centra v Matejovciach. Chcem sa Vas opytat co budete dalej robit s nasimi podpismi po ukonceni peticie a aky bude mat tato peticia vysledok. Chcem sa tiez opytat ci mate pre mesto nejaky protinavrh ako tuto katastrofalnu situaciu v Matejovciach definitivne vyriesit. V prispevkoch hore som sa docitala, ze pozemky pod ciganskou osadou pri stanici boli za Danka predane ciganom. Ako to chcete s mestom vyriesit?


Hosť

#21 Re: peticia

2016-10-16 22:50

#20: - peticia 

 Dobrý deň,

 

Najprv  ďakujem za podporu.  Rád zodpoviem na vaše otázky.

Momentálne priebieha druhá fáza petície v písomnej podobe, ktorá je k dispozícii v reštauráciach v Matejovciach.

Obidve peticie , teda online aj písomná budú riadne predložené samospráve mesta Poprad. O výsledku Vás budem priebežne informovať na www.stankoven.13.sk, alebo na FB profile Ľuboš Stankoven.

Čo sa týka riešenia a protinávrhu tak prepáčte prosím, ale ja som občan tak ako Vy . Nie som kompetentný na túto otázku odpovedať. Je to otázka na kompetentných v samospráve. Samospráva mesta Poprad je povinná nájsť aj iné riešenie ako je toto s ktorým občania nesúhlasia.

Robím to len z dobrej vôle aj napriek tomu, že musím obetovať do tohto čas a častokrát aj na úkor svojich povinností.

Jednoducho to robím preto lebo mi záleží na budúcnosti Matejoviec.

Ako nekompetentný viem prispieť návrhmi s inými riešeniami ako je toto. Určite prvou cestou k riešeniu je aj táto verejná diskusia. Začnime sa týmto všetci zaoberať a hľadať riešenia pretože sa nás to týka.

S pozdravom,

Ľuboš Stankoven, www.stankoven.13.sk

 

 

 

 

 

 


Hosť

#22

2016-10-27 19:20

Pan Stankoven, precital som si Vasu poslednu reakciu. Ak si dobre pamatam, v poslednych komunalnych volbach ste kandidovali do mestskeho zastupitelstva. Podla toho, co tu hore pisete mi je jasne, ze ste chceli zastupovat Matejovcanov v zastupitelstve mesta a NEMALI ste ani predatavu /plan, ako katastrofalnu situaciu v Matejovciach riesit? Takze sa tu nevyhovarajte na "kompetentnych". Ako tak citam, nemate predstavu ani teraz a Matejovcanov len opantavate peticiou, ktora k nijakemu rieseniu nevedie. Takze ked ste ako kandidat do zastupitelstva uz vtedy nemali predstavu, ako vyriesit v Matejovciach najhlavnejsi problem, nezavadzajte Matejovcanov peticiou, ked nemate na komunitne centrum rozumny protinavrh.


Hosť

#23

2016-10-31 17:13

Pretoze tlačime do tych negramotnych ciganoch peniaze.

Hosť

#24

2016-11-03 17:37

Snáď nechce poprad urobiť z matejoviec jedno veľké smetisko lebo už teraz je to katastrofa

Hosť

#25

2016-11-12 20:00

Nesúhlasím vo výstavbe komunitného centra v Matejovcach