Živnostník neplatí za chyby iných a nech sa zlepšia služby DÚ a SP!


Hosť

#1

2015-08-26 10:02

Súhlasím, ale najskôr treba previesť kontrolu u všetkých živnostníkov, či si odvody a dane vždy správne vyrátali, či ich zaplatili vždy v termíne, alebo neurobili chybu niekde inde. No a samozrejme, za nezaplatený mesiac im potom krátiť prípadne dávky zo SP. Veď ako k tomu prídu zamestnanci, ktorí majú všetko zaplatené a dokonca ani navýšovaním a kúzlami s výdajmi si nedokážu krátiť daň.


Hosť

#2

2015-08-30 10:30

Nech sa páči - hovorím za seba. A čo tak výhody zamestnancov - preplatené pn-ky, očerky? Ja pri dlhšej očerke /zákon stanovuje koľko dní musím byť s dieťaťom doma/ mám nárok a po mesiaci mi možno SP nejakých 20 eur pošle na účet. Takže ak sa dá, pracujem radšej Home-office. A Pn-ka? Bola som hospitalizovaná 2x na dvoch oddeleniach a SP si dala námahu a na moju vypísanú PN-ku mi poslali štvorstranovú právnikom zabezpečenú odpoveď - prečo zákonne nárok na pn-ku nemám. Takže milý zamestnanec, vyskúšaj si živnosť, neokrádaj zamestnávateľa a rozmýšľaj! Touto petíciou už nedosiahne  svoje - termín na zaplatenie júlového odvodu mám 2.septembra...no comment! Ale chcem poukázať na zlé služb SP, DÚ čo sa týka informovania živnostníkov o ich povinnostich a celkkovej komunikácie s nimi.


Hosť

#3

2015-09-01 18:54

Plať si poistenie ako ja a budeš mať aj PN-ku. Mne ju tiež niktonedá zadarmo. Je z odvodov, ktorá ty neplatíš.


Hosť

#4 Platím si

2015-09-17 10:22

a pekne pracuj, nech tá výplata je istá.;)