Petícia za zachovanie BMX dráhy v areáli Černockého v Rači

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zachovanie BMX dráhy v areáli Černockého v Rači.


Hosť

#1

2015-06-11 14:31

Chcem aby draha zostala...je to nadherny sport a vziat detom to co miluju bike a pohyb? Treba ich v tom podporit ved uz je aj tak obeznch deti az az...Neberte im drahu...

Hosť

#2

2015-06-11 19:57

vyrástol som na tej trati a nebyt nej, nedokážem vo svete cyklistiky to, čo som dokázal :) rád by som ju ukázal svojim deťom. https://www.youtube.com/watch?v=RMAQcp6UDSg


Hosť

#3

2015-06-11 20:21

Som fanúšikom bikrosu a keď sa jediná dráha v Bratislave a jej blízkom okolí nezachová, veľa detí aj dospelých vrátane môjho vnuka nebude mať kde jazdiť.

Hosť

#4

2015-06-11 20:25

V našej spoločnosti akosi každý iba rozpráva o športe, ale keď je potrebné podporiť a zachovať aspoň športoviská, ktoré sú deťom k dispozícii, tak im ich rušia.
Ak má táto oblasť slúžiť športu tak potom nech je jej súčasťou aj táto bikrosová dráha.

Hosť

#5

2015-06-12 05:19

BMX dráhu beriem ako istú Račiansku tradíciu, či už vďaka dlhému pôsobeniu klubu na tomto území, rovnako tak pre jej jedinečnosť.

sunar

#6 Re:

2015-06-12 05:43

#3: -  

 budu cuchat na pieskovisku a jazdit na kolobezke no, to je toho


Hosť

#7

2015-06-13 08:55

treba zachovať trate na ktoré niekdo ešte chodí

Hosť

#8

2015-06-14 12:24

Môj vnúčik na tejto dráhe športuje
Pretekar Nitra

#9 Re:

2015-06-15 21:44

#3: -  

Deti by mali sportovat. Bikross je krasny sport a sam som si vyrobil za mlada bycikel.  Je vsak treba si uvedomit, ze tato draha nie je jedina. Ako vnimam tento sport v sirsej Bratislave a Zapadnom Slovensku- naopak patri prave tento areal ku draham, ktore pracuju dlhodobo bez vyraznejsej perspektivy rozvoja. 

Katarína Rácz
Autor petície

#10 Re: Re:

2015-06-16 20:28

#9: Pretekar Nitra - Re:  

Neviem, čo máte presnejšie na mysli. Dnes však primátor BA odovzdal talentovaným deťom cenu primátora za reprezentovanie Bratislavy. Medzi ocenenými bola aj Dominika Maníková z BMX Klubu Rača, ktorá v máji t.r. získala zlato na Európskom poháry. Myslím, že to je dostatočný dôkaz perspektívy klubu.

Ľubomír Balog

#11 stanovisko spoločnosti LBG arena s.r.o.

2015-06-18 15:18

Spoločnosť LBG Arena s.r.o. podporuje športovanie mladých ľudí a buduje moderné multifunkčné zariadenia pre športovanie a regeneráciu všetkých mladých ľudí a športovcov (aj mladých cyklistov a jazdcov BMX) z Rače a širšej Bratislavy. Zástupcovia LBG Arena s.r.o. podali žiadosť o zmenu uznesenia mestského a miestneho zastupiteľstva z nasledujúcich - rýdzo praktických - dôvodov: 1. Dôvod: Zástupcovia klubu BMX napriek opakovaným výzvam viac ako 5 mesiacov neposkytli potrebnú súčinnosť pri uzatváraní podnájomnej zmluvy ku BMX dráhe a nedodali zástupcom LBG Arena s.r.o. celkom 5 mesiacov svoje pripomienky ku Podnájomnej zmluve, ktorú sa LBG Arena s.r.o. zaviazala Mestskej časti Rača v čo najkratšom čase s  BMX klubom uzavrieť. 2. Dôvod Analýzou uznesenia Mestského zastupiteľstva dospela LBG Aréna s.r.o. ku záveru, že uznesenie v podobe, v akej je schválené nie je v právnom štáte vykonateľné a realizovateľné bez zásahu do vlastníckych práv tretích osôb, keďže dráha BMX leží na cudzích pozemkoch z viac ako 1/3. Pozemky, na ktorých BMX dráha leží patria z viac ako 1/3 súkromným spoločnostiam. Tieto spoločnosti nie sú uznesením Mestskej časti ani Magistrátu hl. mesta Bratislava viazané. (viď príloha)   O dôvodoch a skutkovom stave je Mestská časť Rača, odborné komisie Mestskej časti Rača a všetci poslanci mestskej časti aj  dotknuté kompetentné osoby dostatočne informovaní.  


Hosť

#12

2015-06-18 19:51

Raca su lokal patrioti, bude uspesna ;)
x-o

#13

2015-06-18 20:16

Moze mi niekto znaly veci vysvetlit aky je rozdiel ci na cervenom pozemku stoji Tenistovy kurt (LBG arena povodny projekt)

alebo na nom stoji existujuca BMX draha ? O co ide ? o zdroj penazi ? alebo o co ? celkom nechapem.

 

Lebo ak ho vlastni niekto iny (kuk na Kapor) tak je to problem aj pre BMX aj pre LBG. Alebo ?

 

ne-novinarka

#14 re:x-o

2015-06-18 20:35

zaujimava konspiracna teoria, ma napadla ked som to citala; -(

keby som bola slovensky investigativny novinar z nepriestrelnou vestou asi by som skusila hladat suvislost medzi vlastnkom CERVENEHO pozemku a LBG arenou ?

 

Pre tych co nie su investigativni novinari alebo nemaju nepriestrelnu vestu

asi budu musiet postacit verejne a 'zarucene pravidve'

informacie na http://foaf.sk/ a http://www.katasterportal.sk/

 

 

 


Hosť

#15

2015-06-19 05:25

lebo som na tej drahe vyrastal. A ked uz raz existuje, preco ju znicit.

Hosť

#16 Re: re:x-o

2015-06-19 07:06

#14: ne-novinarka - re:x-o 

 nemusíte byť investigatívny novinár, aby ste to pochopili, že firma, ktorá vlastní "červené" pozemky je úplne náhodou personálne previazaná s nemenovaným investorom :-)

 


Hosť

#17

2015-06-22 06:44

Petíciu som podpísala, lebo šport je pre deti veľmi dôležitý a detských ihrísk na sídlisku čím ďalej tým menej.
Mojo

#18 Re:

2015-06-22 19:29

#15: -  

 My jazdime zjazdy na bikoch, robili sme kedysi aj trial a mali sme tento vikend aktualne v Bratislave dobre pripravene preteky. Okrem toho hravame hokej ako particky. Ked sa ale pozer'am na tie  BMX preteky co su to 2-3x za rok, vidim iba kopy aut ale ziadnu lokalnu propagaciu podujatia. Nikto o tom nic nevie. Aj by som sa prisiel s detmi pozriet, ale nemam si kde ani kupit malinovku. Vsetko iba zlepene na poslednu chvilu. Preco to nemoze byt take, ako ked niekto zorganizuje preteky vo Vajnoroch? Lebo sa o to nikto nestara. To sme lokalpatrioti. Naozaj. 

 

Mojo

#19 Re:

2015-06-22 19:31

#17: -  

 Suhlasim. Nech sa hravaju, ale nech sa to udrziava. 


Hosť

#20

2015-06-25 04:14

cyklistika mládeže na Slovensku vymiera, areál v Rači podporuje cyklistiku

Hosť

#21

2015-07-01 17:00

žiadosť spoločnosti LBG aréna, s.r.o. o zrušenie záväzku zachovať v areáli Černockého jestvujúcu BMX dráhu je neopodstatnená a svedčí o neserióznosti tejto spoločnosti ako zmluvného partnera mestskej časti Rača a hlavného mesta. poslancov MZ a MsZ žiadam, aby tejto spoločnosti zrušili prenájom dotknutých pozemkov.

Hosť

#22

2015-07-05 09:33

Som biker, na dráhu chodím sporadicky tak 20 rokov a dúfam, že ešte chodiť budem. Miro

Hosť

#23

2016-05-15 19:03

Nepatrí sa likvidovať deťom ich športoviská namiesto výstavby nových.
Andrej

#24

2016-05-15 19:44

abcdef
Som za podporu detí v športovaní , ale chcel by som vedieť koľko detí reálne na dané športovisko chodí ? Tento šport nie je pre každého.Myslím si že reálna základňa bicrossárov bude koľko 20  detí ? o moc viac ich nebude.  Radšej by som prijal nejaké multifunkčné športovisko ktoré by mohli využiť aj decká na skateboardoch,Freestyle kolobežkách .Nie len obrovská plocha využívaná pár nadšencami. Som za zachovanie dráhy ale zároveň jej úpravu aby sa mohla využívať vetšou masou športovo zameraných detí . Podporujme deti v športovaní ale ztovna BMX dráha pre pár vyvolených mi nepríde fér .

 

 


Hosť

#25

2016-05-17 14:36

Uzavretosť pre malú skupinku deti sa nepáči ani mne .Pár detí z Rače má dráhu a zvyšok ?? ponechať dráhu ale vybudovať športovisko aj pre ostatné deti .Ak by mala byť dráha na úkor iných detí zrušiť a vybudovať niečo pre viac druhov športu.