Zachráňme naše deti pred nenávisťou

Tragická udalosť, kedy mladý muž vraždil z nenávisti, otriasla Slovenskom. Odmietame nenávisť a sme presvedčení, že láska musí víťaziť nad nenávisťou. Nesmieme byť ticho. 

Touto výzvou apelujeme na vládu - žiadame okamžite zabezpečiť potrebné proinkluzívne opatrenia v školstve, vzdelávanie a podporu pedagógov, vzdelávanie našich detí k ľudskosti a inkluzívnemu prístupu k životu.

Nevytvorili sme akceptujúce, bezpečné a inkluzívne prostredie detí a mládeže v školách, neriešili sme, že sa neučia to najpotrebnejšie pre život - žiť zodpovedne svoju slobodu, spolupracovať, vážiť si jeden druhého, nepodliehať konšpiráciám a nenávisti. O holokauste sa žiaci učia vo veku, kedy už útočník veril konšpiračným teóriám. Inakosť a rôznorodosť ľudí naše deti v školách nemajú šancu zažiť, pretože máme stále segregované školstvo, ktoré nezvláda ani násilnú integráciu, nieto inklúziu. Učitelia nemajú podporu a sami dezinformáciám a extrémizmu podliehajú. Takto to ďalej nejde. Nechceme, aby sa naše deti nenávideli navzájom a umierali. Žiadame okamžite, zabezpečiť potrebné proinkluzívne opatrenia v školstve, vzdelávanie a podporu pedagógov, vzdelávanie našich detí k ľudskosti a inkluzívnemu prístupu k životu.

Žiadame zachrániť naše deti a krajinu pred extrémizmom, radikalizmom a násilím.


Katarína Cíbiková    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Katarína Cíbiková na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...