Vyjadrenie evanjelikov k Osloveniu členov ECAV pred parlamentnými voľbami

Mlčať o fašistoch je nebezpečné

My nižšie podpísaní evanjelici a.v. na Slovensku síce súhlasíme s vyjadrením GBU o zotrvaní na modlitbe a vytváraní mieru a rovnako nechceme nabádať veriacich, ktorú stranu majú voliť, no sme presvedčení, že nesmieme ostať mlčať pri strane Kotlebovci-ĽSNS. Je mnoho dôvodov, pre ktoré ju musíme označiť za neonacistockú a odmietnuť. Či už kvôli jej histórii alebo jej súčasnosti. Vyhlasuje síce ako sa hlási ku kresťanským hodnotám. V skutočnosti ich však popiera. Strana, ktorej členovia hádžu kamene do matiek s deťmi, popierajú holokaust a hlásia sa k nacistickému Slovenskému štátu nemá nič spoločné s kresťanstvom. Jej hovorca je spevák neonacistickej kapely, ktorej názov „biely odpor" hovorí sám za seba. Nejeden jej člen bol stíhaný kvôli rasizmu. Jeden z jej kandidátov bol dokonca najvyšším súdom SR za rasizmus odsúdený a stratil parlamentné kreslo.
Ježiš Kristus nám zanechal nové a najväčšie prikázanie: “milovať budeš blížneho svojho ako seba samého". Strana, ktorá rozdeľuje ľudí na tých lepších a tých horších sa však toho vôbec nedrží.
A preto je pre nás ako kresťanov a evanjelikov neprijateľná a vyzývame aj našich bratov a sestry, ktorí s ňou sympatizujú, aby zvážili svoje konanie. My nižšie podpísaní sme otvorení rozhovorom s vami. Radi si vypočujeme vaše dôvody, pre ktoré volíte nositeľov neonacistických myšlienkok. Radi sa pokúsime vysvetliť vám, že neonacistická ĽSNS riešením nie je.
S prianím Božieho Pokoja:


Signatári

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Juraj Eľko na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook