Peticie.com

PETÍCIA za splnenie požiadaviek v oblasti ochrany zvierat na Slovensku

Komentáre

#3808

Podpisujem, pretože podporujem záchranu zvierat.

Kristína Andrejčíková (Snina, 2023-10-26)

#3809

Turanova

Jana Turanová (Nitra, 2023-10-26)

#3824

Tuto ideu veľmi podporujem aj v osobnom zivote

Katarina Milova (Svaty Jur, 2023-10-27)

#3828

Podpisujem pretože mi záleží na zvieratách, aby mali dôstojné podmienky a aby nikto na ich úkor neryžoval! Keďže sa nevedia brániť samé, musíme to robiť my - ľudia. Každému, kto sa voči nim previní, odporným, hyenistickým skutkom, želám právoplatný trest, a možno aj trest uloženia povinnej práce robiť v útulku ! (bohužiaľ nemožné lebo na to potrebujete súhlas obžalovaného, či s týmto trestom súhlaí).

Veronika Weinrebová (Miloslavov, 2023-10-27)

#3844

je nasou povinnostou postrat sa o zvierata poriadne. Kto zviera nechce, nech ho nema, ale ten kto sa rozhodne si ho zaobstarat, tak je povinny sa on aj starat! A ak sa nedokaze, nech sa paci, plysakov su plne obchody...

Anna Furielova (Ruzomberok, 2023-10-27)

#3855

Je to dôležité a dlhodobo opomínaný. OZ supkuju úlohu štátu a to je nedostatočne.

Martin Bystriansky (Svaty Jur, 2023-10-27)

#3859

Hnusí sa mi tento štát s jeho aroganciou voči právam všetkých živých bytostí
Hrabovská

Mária Hrabovská (Žilina, 2023-10-27)

#3860

Podpisujem, lebo som presvedčená, že za spoločenské zvieratá máme plnú zodpovednosť my ľudia. "Príroda" sa o nich nepostará. A tak ako je našou úlohou a zodpovednosťou zabezpečiť každému spoločenskému zvieraťu dôstojný a milujúci domov, taktiež musíme kontrolovať ich mnozenie, aby nám zvieratá neostávali na ulici, aby sa nám neotvorili kolónie pouličných psov a mačiek. Mnozitelstvo je trestný čin. Každý, kto má zviera, má zabezpečiť jeho sterilizaciu. Ak ju nezabezpečí a zviera sa mu rozmnožuje, je to mnozitelstvo, ktoré iba prispieva k utrpeniu stoviek zvierat na uliciach, v útulkoch a občianskych združeniach. Certifikované chovné stanice sú jediné oprávnené množiť zvieratá, s ohľadom na zachovanie jednotlivých plemien, ich rozvoj a so zreteľom na wellbeing chovných zvierat. Sú to naši najlepší priatelia. Správajme sa k nim zodpovedne. Kastračné akcie a odchyt pouličných zvierat, ktoré nemajú majiteľov má v plnom rozsahu platiť mesto/štát. My dobrovoľníci sme už unavení a finančne vyčerpaní z toho, že stále musíme suplovať zodpovednosť štátu. Podľa zákona, pouličné zvieratá patria mestu. Mesto či obec sú teda zodpovedné za nemnoženie ďalších zvierat a starostlivosť o kolónie tak, aby spoločenské zvieratá boli chránené a mali možnosť prežiť čo najlepší život v rámci dostupných podmienok.

Daniela Emanuela Majerová (Bratislava, 2023-10-27)

#3862

Situacia so zvieratami a utulkami v SK je zalostna, akokolvek sa budu jednotlivci a drobne organizacie snazit, je to ako kvapkat do oceana. Slovensko potrebuje system, systematicku snahu a aspon nejake prostriedky z rozpoctu na pomoc zvieratam, aj relativne mala suma, ale dlhodobo, dokaze zazraky. Dokedy celu siet utulkov budu tahat obcania zo svojich penazi ? A zakony ? Ked ludia nedokazu prirodzene chranit zvierata vo svojom okoli, zmenit to dokaze len kvalitne napisany zakon, lebo co v SK nie je zakazane/prikazane, malokto urobi (sebectvo = narodna crta, ja, ja, ja) ...

Martin Kompánek (Most pri Bratislave, 2023-10-27)

#3884

na nich záleží

Suzie Waller (Zemplinske Hamre, 2023-10-27)

#3886

Su to zive tvory, ktore si zasluzia slusne a mile zaobchadzanie a starostlivost

Tereza Lampartova (Bratislava, 2023-10-27)

#3891

Mi nie je osud zvierat ľahostajný a naša legislatíva je aj v ich ochrane úplne nedostatočná.

Oli Maďarová (Stupava, 2023-10-27)

#3896

Je to nevyhnutne pri aktualnom stave premozenia zvierat a krutosti ludi voci zvieratkam ktore si nevedia pomoct. Zaroven ochrana obcanov aby sa nevytvorili svorky zvierat po uliciach....

Lenka Salokova (Košice, 2023-10-28)

#3900

Ochrana zvierat je na SK nedostatočná!!!! Mám osobnú skúsenosť. Treba chrániť zvieratá spôsobom, ktorý im zaručí bezpečie a prirodzené kvalitné podmienky pre život a ochráni pred zlými ľuďmi!!! Týranie a živorenie zvierat v klietkach trestať nepodmienečnými rozsudkami aspoň od dvoch rokov a viac...

Juraj Martoš (Topoľčany, 2023-10-28)

#3903

..lebo mi záleží

Stanislav Galko (Dolná Seč, 2023-10-28)

#3906

Každá živá bytosť má právo na slušný a dôstojný život!!!

Miroslava Bonova (Bratislava, 2023-10-28)

#3912

lebo už sa neviem pozerať na to,ako zvieratá kvôli ľuďom trpia a nič sa s tým nerobí!

Miroslava Moncmanova (Liptovský Hradok, 2023-10-28)

#3966

Podpisujem

Jana Vrabeľová Straková (Tokajík, 2023-10-29)

#3986

Som za kastráciu

Anna Benčová (Pezinok, 2023-10-30)

#3991

Lebo tiez mame psov

Lubomir Hromada (Turcianske Teplice, 2023-10-31)