Peticie.com

PETÍCIA za splnenie požiadaviek v oblasti ochrany zvierat na Slovensku

Komentáre

#3004

Zvieratá trpia, skončíme ich utrpenie, majú právo na šťastný a spokojný život.

Vladimíra Škúca (Trenčianske Stankovce, 2023-10-02)

#3010

Zvieratá treba chrániť, nikto nemá právo ubližovať bezbranným.

Eliška Kissová (Prakovce, 2023-10-02)

#3011

lebo už je to neúnosné

Zuzana Terpáková (Prešov, 2023-10-02)

#3015

každá vláda zatvára oči pred zhoršujúcim sa týraním zvierat, vyhadzovaním v osadách, zákony na ochranu sa nedodržiavajú

Renáta Balážová (Košice, 2023-10-03)

#3018

Som za kastraciu a strerilizaciu mačiek .pretože narodené mačiatka umierajú krutým spôsobom .

Miriam Sobolova (Bratidlava, 2023-10-03)

#3019

súhlasím s kastráciou psov a mačiek

Katarína Kubináková (Šaľa, 2023-10-03)

#3021

Lebo sa už nedá pozerať na toľké utrpenia zvierat 😔

Emília Hakelova (Detva, 2023-10-03)

#3022

Mám rada zvieratá a chcem niečo urobiť preto,aby sa im neubliživalo.

Jana Mojžitová (Altstätten, 2023-10-03)

#3027

Podpisujem, lebo včera bolo neskoro!!!! Prestaňte konzultovať a začnite niečo reálne robiť pre tie úbohé zvieratá....

Jana Burdová (Svit, 2023-10-03)

#3030

4EUA

Alexandra Hudecová (Senec, 2023-10-04)

#3031

Situácia ohľadom nelegálnych množiarní psov na Slovensku je už naozaj neúnosná a je potrebné vytvoriť rázne kroky, aby sa ich činnosť čo najskôr pozastavila, vzhľadom na to, že Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším počtom nelegálnych množiarní. Rovnako máme v útulkoch veľmi veľa zvierat, ktorým treba zabezpečiť základné životné podmienky, čo stojí nemalé peniaze. Mnohokrát sú psíky, mačky či kone do útulkov privezené z veľmi zlých životných podmienok a vo veľmi zlom stave, kvôli čomu je potrebné týmto zvieratám zabezpečiť veterinárne ošetrenie, ktoré je veľmi nákladné. Útulky sú tak odkázané na finančnú pomoc od ľudí (2 % z dane, finančné príspevky, prosby o nákup krmiva, liečiv a pod.) a tieto financie musia mnohokrát žiadať prostredníctvom sociálnych sietí a iných platforiem. Štát by mal aspoň čiastočne prebrať za toto všetko nejakú zodpovednosť a vyhradiť nejaké finančné prostriedky pre útulky, karanténne stanice a iné občianske združenia, ktoré riešia túto žalostnú situáciu na Slovensku a prežívajú len na základe pomoci od ľudí. Taktiež je potrebné sa viac zamerať aj na vzdelávacie aktivity v oblasti ochrany zvierat.

Ines Karlovská (Zvolen, 2023-10-04)

#3033

Podpisujem túto petíciu, aby už konečne na Slovensku netrpeli a neumierali týrané, vyhodené, stratené a nechcené všetky zvieratá!!! Žiadam, aby tí, ktorí utýrajú svoje alebo iné zviera boli adekvátne POTRESTANÍ!!!

Edita Krčmáriková (ČERNÍK okr. Nové Zámky, 2023-10-04)

#3038

Protože je už nejvyšší čas něco pro ochranu zvířat udělat

Jana Hasmannová (Šumperk, 2023-10-05)

#3040

Mám zvieratá a kto ich ochráni keď nie človek, systém nie

Monika Gaborčiková (Poprad, 2023-10-05)

#3050

Táto zmena je nevyhnutná inak veci sa nezmenia a týranie, množenie bude ďalej pokračovať .

Jozefina Fekiacova (Dolne Pribelce, 2023-10-06)

#3067

Zvieratká milujem a nechcem aby trpeli a bolo im ubližovane.

Nikol Kamenarova (Veľké Úľany, 2023-10-07)

#3076

Podpisujem, lebo mám rada zvieratká a plne s nimi súcitím.

Renáta Blašková (Spišské Podhradie, 2023-10-08)

#3077

...lebo sa to musí konečne zmeniť

Tatiana Matejova (Partizanske, 2023-10-08)

#3084

Vsetko zive ma pravo zit a situacia je zla. Oz supluju stat

Viera Hupková (Smolinské, 2023-10-09)

#3088

Zalezi mi na osude zvierat

Lucia Chleban (Trencin, 2023-10-09)

#3090

Sama som dobrovolnik

Miroslava Daranská (Trenčín, 2023-10-09)

#3092

už sa nemôžem pozerať ako sa týrajú zvieratá na Slovensku,, zákony by mali platiť pre všetkých aj pre cigáňov,

Adela Tinakova (LOK, 2023-10-10)

#3094

Podpisujem, lebo je to presne tak, ako je napísané v petícii a stav je desaťročia neúnosný. Ako tak to funguje iba v Bratislave, lebo tam útulok financuje Bratislava. Ale zvyšok Slovenska je úplný amaterizmus a marazmus.

Gabriel Košera (Prešov, 2023-10-10)

#3095

Podpisujem,pretoze na vsetko treba pravidla a treba ich aj dodrziavat a kontrolovat. Vsetke usilie utulkov a ludi a financie ktore do zachrany dnes idu, su absolutne nedostatocne a nikdy stacit nebudu kym sa system nezmeni. Trpia zvierata ale aj ludia ktorym zalezi na zivych tvoroch a sme z toho zufali.

Veronika Galgociova (špačince, 2023-10-10)

#3099

Právna ochrana zvierat je na Slovensku úbohá a minimálna.

Michaela Kamenská (Poprad, 2023-10-10)

#3105

Súhlasím so zvýšenou ochranou zvierat

Janka Lipničanová (Ružomberok, 2023-10-11)

#3107

Zviera nie je vec.nedopustim aby niekto ubližoval zvieratám.

ivana Bizikova (Martin, 2023-10-11)

#3112

Chcem, aby ľudia pozerali viac na ochranu prírody, aby sme ju zachovali v čo najlepšom stave.

Marek Kakalec (Poprad, 2023-10-11)

#3114

nesuhlasim

RUDOLF DURCO (NITRA, 2023-10-12)

#3118

mi zalezi

Katarína Sarvaš (Bratislava, 2023-10-12)

#3124

Potreba zlepšenia dostupnosti kvalifikovaných úradných veterinárnych lekárov k prípadom podozrenia z týrania zvierat alebo zanedbania starostlivosti o zvieratá a potreby zabezpečenia kontinuity personálu RVPS

Roman Matejcik (Bratislava, 2023-10-12)

#3130

Aj zvieratá majú právo na pekný život

Gabriela Ftáčniková (Malacky, 2023-10-12)

#3134

Prosím vás dajte návrh na schválenie podpísať petíciu za týrané zvieratká. Nemôžem sa nato pozerať. Aby sa ľudia naučili zaobchádzať zo zvieratkami, treba potrestať väzením!!! Ako môže množiť takto dokazovať psikov a surovo na nich zarábať a predávať ich ľuďom. Takých mnozitelov chytnut a vidieť v akom stave sú psíky a tie špinavé peniaze ktoré zarábajú na zvieratkách im netreba. Treba nato zákon urobiť ak nájdu mnoziaren. Majiteľa zobrať do vyšetrovacky napáliť mu poriadnu mastnú pokutu a dat mu podmienku. Jedinne takto sa zbavíme mnozitelov. A tyranom domácich co ničia zvieratká hotová basa ahoj Keď sa nevedia starať o psikov a ubližujú im. Tak si zaslúžia poriadny trest

Helena Halvonikova (Čadca, 2023-10-13)

#3135

Je to alarmujúca situácia

Martina Belicová (Zlaté Moravce, 2023-10-13)

#3138

Nepáči sa mi že zvieratká musia trpieť kvôli neľudskosti niektorých ľudí, na Slovensku sa proti tomu vôbec nič nerobí, nie sú žiadne platné zákony, a keď aj niečo je ,človeku ktorý utýra zviera sa aj tak nič nestane. O množiarňach ani nevravím, v akých neľudských podmienkach tam tie zvieratá žijú, len aby sa niekto nabalil peniazmi. Česť útulkom ktoré sa snažia ako najlepšie vedia pomáhať zvieratkám.

Jarmila Kernová (Levice, 2023-10-13)

#3139

Slovensko v tomto smere za Eú zaostáva...

Jaroslav Ševčík (Liptovský Mikuláš-Podbreziny, 2023-10-13)

#3141

uroven ochrany prav zvierat u nas stale vyrazne zaostava za vyspelymi krajinami.

Ilja Sulík (Miloslavov - Alžbetin Dvor, 2023-10-13)

#3149

Situácia ohľadom vyhodených zvierat je alarmujúca, ľudia nekastrujú svoje zvieratá a nechávajú ich napospas osudu. Útulky preberajú na seba veľmi ťažkú úlohu, snažia sa ich odchytiť, zachrániť, ale nemajú na to zdroje. Štát predsa musí nájsť spôsob, ako im potrebné prostriedky vytvoriť! Ich práca je nezastupiteľná v modernej spoločnosti!!

Viera Štiavnická (Bratislava, 2023-10-13)

#3151

Lebo útulky naozaj potrebujú pomoc. Robia záslužnú prácu a pomoc ktorú im poskytujú ľudia im nestačí

Andrea Huttová (Starý Tekov, 2023-10-13)

#3156

Lebo sa už nemôžem na to dívať ako prežívajú jednotlivé útulky nechcených, tyranych zvierat.

Hrčková Eva (Šahy, 2023-10-13)

#3158

Som presvedcena o tom ze stat je..by mal byt.. povinny ..podporovat utulky

Maria Schmid (Konstanz, 2023-10-13)

#3166

Chcem pomôcť, tým, ktorý sa sami brániť nevedia.

Marko Teleha (Košice, 2023-10-13)

#3168

...

Miroslava Majeríková (Brezno, 2023-10-13)

#3169

Je to správna vec a zvieratá sa nevedia samy obhájiť 😘

Iveta Murcinová (Nové Zámky, 2023-10-13)

#3174

Lebo zvierata potrebuju pomoc.

Eva Labunová (Levice, 2023-10-13)

#3179

Súhlasím s podporou útulkov a s doplnením trestného zákona v súvislosti s týraním zvierat.

Katarína Čermáková (Banská Bystrica, 2023-10-13)

#3180

lebo mi to nie je jedno..

Miriam Chmelova (Nemčice (okres Topoľčany), 2023-10-13)

#3185

Je to veľmi dôležité a potrebné. Situácia je neúnosna a treba to riešiť. Každý občan SR by mal povinne mesačne prispievať 1 € symbolicky na podporu utulkov a zaplatenie fa za veterinu.

Martina Železňáková (Bratislava, 2023-10-13)

#3188

Mám 11 mačiek,starám sa. Hľadám takú organizáciu alebo niekoho kto pomôže s financovaním sterilizácie. Keď už s nicim iným nepomôže nikto, nakoľko som len fyzická osoba a nie útulok.

Henrieta Sógelová (Hokovce, 2023-10-13)

#3191

Podpisujem lebo súhlasím s petíciou.

Viktor Pastorek (Šurany, 2023-10-13)

#3196

Súhlasím so všetkými bodmi v petícii. Treba rozšíriť ochranu zvieratiek na Slovensku !!!

Janka Klimeková (Čadca, 2023-10-13)

#3199

Gandhi: "Veľkosť národa a jeho morálny pokrok možno posúdiť podľa toho, ako zaobchádza so zvieratami." Ako z tohto vychádza Slovensko?

Oľga Rejholcová (Nitra, 2023-10-13)