Peticie.com

PETÍCIA ZA NAVRÁTENIE PLNOHODNOTNÉHO ŠTÁTNEHO SVIATKU 17. NOVEMBRA – DŇA BOJA ZA SLOBODU A DEMOKRACIU

Komentáre

#24

Podpisujem, lebo demokraciu a slobodu si treba vážiť a chrániť.

Vanda Lovíšková (Bratislava, 2025-11-17)

#31

Lebo Fico patri do basy

Juraj Benko (Partizanske, 2025-11-17)

#40

nesúhlasím, ako riašia konsolidáciu v tomto štáte.Nech ich hanba sprevádza celým životom

PaedDr.Július Kocúr (Žilina, 2025-11-17)

#42

silne nesúhlasím so súčasným smerovaním vnútornej a zahraničnej politiky vlády, parlamentu a prezidenta

Viliam Dobiáš (Bratislava, 2025-11-17)

#43

chcem aby 17 november bol štátny sviatok tak ako kedysi ,kým sa tu nerozťahovali fašisto- komunisti vedení Ficom

Branislav Igaz (Žiar nad Hronom, 2025-11-17)

#44

Máme toho boľševického noka dosť !

Richard Kunec (Liptovský Hrádok, 2025-11-17)

#48

, lebo demokracia nie je samozrejmosťou a vláda Roberta Fica je týmto smutným dôkazom.
Preto si demokraciu musíme každoročne pripomínať a bojovať za ňu, je to naša povinnosť.

Mária Bartošova (Skalica, 2025-11-17)

#49

To čo prijala táto vláda je škandál.

René Lužica (Bratislava, 2025-11-17)

#52

Podpisujem petíciu, pretože správanie premiéra je totálny humus a hanba republiky...ďakujem.

Dávid Kurhajec (Martin, 2025-11-17)

#56

Je dôležité, aby si mladí ľudia pamätali a úctili tých, ktorí nám priniesli blaho, v ktorom dnes žijeme.

Zuzana Ištoňová (Prešov, 2025-11-17)

#61

Podpisujem túto petíciu!

Ladislav Kremničan (Veľký Krtíš, 2025-11-18)

#64

Význam a hodnota sviatku 17. novembra boli oslabené a treba to napraviť.

Milan Bariak (Ostrovačice, 2025-11-18)

#66

plne súhlasím s textom, za slobodu treba bojovať a to každý deň, lebo prísť o ňu, by bola doba temna!

Daniela Cabanová (Prešov, 2025-11-18)

#67

je to sviatok boja proti totalite

Ľubomír Janiga (Liptovská Štiavnica, 2025-11-18)

#68

Súhlasím

Ivan Matuškovič (Holíč, 2025-11-18)

#85

Podpisujem, lebo demokraciu a slobodu si treba vážiť a chrániť!

Marcela Mantičová (Trebišov, 2025-11-19)

#86

Tento sviatok je jeden z najdôležitejších míľnikov histórie Slovenska, tak ako sloboda a demokracia.

Daniel Magula (Trnava, 2025-11-20)

#89

lebo tak to má byť

Oskar Hudec (Rakovnica, 2025-11-20)

#91

Slobodu si musíme chrániť pred gaunermi.

Ján Štefančík (Poltár, 2025-11-20)

#94

Podpisujem

Robert Zimanyi (Most pri Bratislave, 2025-11-20)

#95

Režim sa zmenil keď som mal 34, tak si dobre pamätám.

Ivan Madar (Sliač, 2025-11-20)

#100

Podpisujem, lebo si to tento dátum zaslúži viac ako ktorýkoľvek iný.

Ivan Čáni (Zvolenská Slatina, 2025-11-20)

#101

Je to vyznamný sviatok boja za slobodu

Branislav Magula (Trnava, 2025-11-20)

#103

Žvach Ján

Jan Žvach (Šurany, 2025-11-20)

#109

Chcem zachovať 17. november – Deň boja za slobodu a demokraciu – ako plnohodnotný štátny sviatok a deň pracovného pokoja, a zaručiť, že najvýznamnejšie dni spojené s bojom za slobodu, demokraciu a občianske práva nebudú v budúcnosti degradované na bežné pracovné dni.

Ján Danko (Kremnica, 2025-11-20)

#115

Ak zabudneme na tento deň, zabudneme, že máme nejakú budúcnosť.

Pavel Frankovský (Bratislava, 2025-11-20)

#118

Mám blízko 70-tke a nerád by som sa dožil návratu Červených kmérov ....alebo niečoho horšieho.

Jozef Trnka (B.Bystrica, 2025-11-20)

#124

nesúhlasím s rozhodnutím o zrušení tohto sviatku...

Zdena Magová (Krupina, 2025-11-20)

#128

Je to najväčší sviatok našej krajiny, ktorý som svojou účasťou na protestoch a štrajkoch pomáhal nastoliť aj ja.

Robert Kulik (Košice, 2025-11-20)

#129

Spomienka, sviatok, výročie
Nádejný
Odkaz
Verných
Ešte
Morálnych
Bytostí
Éry
Revolúcie

Sylvia Frankovská (Bratislava, 2025-11-20)

#130

Slobodu treba chrániť !!!

Eva Pettyová (Košice, 2025-11-20)

#134

Lebo je to podstatné.

Jozef Sabol (Kendice, 2025-11-20)

#136

Podpisujem preto, lebo zrušiť tento sviatok je komunistické svinstvo, ktoré bolo spáchané na popud Roberta Fica.

Ivan Verčík (Žilina, 2025-11-20)

#137

Podpisujem súhlasím z navrhom.

Jozef Šimčík (Uzovský Šalgov, 2025-11-20)

#138

Je symbolom slobody a ja si ju nechcem nechat vziat !!!

Mária Kadlečíková (Bratislava, 2025-11-20)

#144

17.november je náš najdôležitejší sviatok.Preto sa ho boľševici snažia zničiť. Nedovolíme to!

Arpád Pál (Banská Štiavnica, 2025-11-20)

#152

Podpisujem

Mirka Hargasova (Bratislava, 2025-11-21)

#158

17.november je symbolo boja za demokraciu , slobodu a ludske prava

Zuzana Brutenicova (Rovinka, 2025-11-21)

#163

komunisti nám nemôžu kradnúť sviatky

Gabriela Chovanová (Košice, 2025-11-21)

#169

Lebo mi je zle z toho čo sa tu deje.

Juraj Minárik (Dubnica nad Váhom, 2025-11-23)

#171

Podpisujem, lebo tento sviatok má silný historický význam, a nebude ho “reformovaný komunista” rusit, lebo si jo nevsimol. Pripomína nám pripomína odpor proti dvom totalitám – nacizmu aj komunizmu, zdôrazňuje hodnoty demokracie, slobody slova a občianskej odvahy, pripomína úlohu študentov a mladých ľudí v obrane slobody, pomáha predchádzať zabúdaniu na udalosti, ktoré formovali našu spoločnosť.

Jana Bajužíková (Nacina Ves, 2025-11-23)

#174

40 rokov som prežil bdovaním socializmu a RSS a zistil som, že v iných krajinách zatiaľ ľudia žili, zarábali a cestovali.

Jozef Ďurina (Komárno, 2025-11-23)

#175

Politici s premierom nie su normalny

Lucia Brodzáková (Veľký Šariš, 2025-11-23)

#188

Szaboova Ildiko

Ildiko Szaboova (Čiližská Radvaň, 2025-11-25)