Peticie.com

PETÍCIA PROTI VÝSTAVBE VETERNEJ ELEKTRÁRNE V PILOTNEJ ZÓNE „VÝCHOD“ (OKRES MICHALOVCE)

Komentáre

#604

Nesúhlasím s výstavbou

Maria Ušalova (Strážske, 2025-11-05)

#611

Súhlasím s tým, že tento projekt predstavuje vážne ohrozenie zdravia obyvateľov, životného prostredia, krajiny, poľnohospodárstva a kultúrneho dedičstva našich regiónov.

Beata Pollakova (Lastomír, 2025-11-05)

#626

Podpisujem,lebo nesúhlasím s plánovanou výstavbou 45 veterných turbín v rámci zámeru " Pilotná zóna pre rozvoj veternej energie -Východ "

Iveta Vojtašková (Kežmarok, 2025-11-07)

#636

Tieto veterne parky su uzemi Slovenska nerentabilne nakolko tu permanentne nefuka ako v primorskych krajinach. A spatia prirodzeny raz krajiny. A recyklacia komponentov z veternikov je nočna mora.

Peter Nesrsta (Modra nad Cirochou, 2025-11-08)

#650

Svojím podpisom vyjadrujem nesúhlas k výstavbe veterných turbín a to najmä v katastri obce Petrovce nad Laborcom, z dôvodu ich blízkeho umiestnenia k obci a to konkrétne iba 1km od nášho rod.domu, čo je absolutne neprípustné, aby nám touto výstavbou bola ešte viac znížená kvalita života vďaka ďalšiemu hluku a najmä infrazvuku z turbín, ktorý nenápadne poškodzuje zdravie a teda vyvoláva rad rôznych psychických problémov.

Ľubica Mastiľaková (Petrovce nad Laborcom, 2025-11-10)

#654

Je to ekonomický, ekologický, aj energetický nezmysel s nulovou pridanou hodnotou pre spoločnosť, zato so všetkými vyššie v petícii uvedenými negatívami.

Samuel Piovarči (Michalovce, 2025-11-11)

#656

Koribaničová

Veronika Koribaničová (Michalovce, 2025-11-12)

#665

Podpisujem petíciu proti výstavbe veternej elektrárne v našom okrese Michalovce.

Erika Palkova Juskova (Michalovce, 2025-11-14)

#668

ekonomicky nezmysel ktory naviac poskodzuje prirodu

Stanislav Paľo (Bukovec, 2025-11-15)

#673

Nesúhlasím s výstavbou veterného parku.

Jaroslava Džubasová (Zalužice, 2025-11-17)

#690

Záleží mi na Slovensku a jej obyvateľoch. Musíme chrániť našu prírodu a pamiatky.

Gerta Čechová (Krompachy, 2026-01-18)

#691

Som zásadne proti výstavbe veterných elektrární, z dôvodu nepriaznivého vplyvu na životné prostredie a zdravia ľudí žijúcich v ich blízkosti. "Blízkosti " bezpečná zóna je 15 km a podla niektorých zahraničných 20 ročných štúdií až 30 km. Na Sk to bolo 3 km ale vďaka vplyvným investorom a lobistov to zmenili na 1km. Na Sk vyrábame elektriny dosť za posledných 30 rokov je to rovnaké čo sa týka pomeru výroby a spotreby. Takźe nám žiadne ohyzné, hlučné a neekologycké veterné mlyny netreba !!!

Jozef Dargaj (Vranov nad Topľou, 2026-01-19)

#696

VE sú škodlivé sako pre človeka, tak aj pre prírodu.

Viliam Kováč (Chyžné, 2026-02-25)

#705

podpisujem nakoľko súhasím zo všetkými bodmi petície, a neželám si výstavbu v blízkosti našich obydlí, vzhľadom na to že nevýhody, zdravotné a enviromentálne riziká a diskomfort ktoré tieto veterné turbíny prinesú do života obyvateľov. Akákoľvek finančná návratnosť (ak budú tieto turbíny vôbec ziskové) nevykopmenzuje škody ktoré spôsobí.

Andrej Andrejov (Zbudza, 2026-04-24)

#706

Antoni

Anton Antoni (Michalovce, 2026-04-24)

#707

Len chcem!

Tomáš Bodnár (Pardubice, 2026-04-25)

#710

Súhlasím s textom petície, a preto odmietam výstavbu veterného parku s 250 m turbínami, ktoré ohrozujú zdravie ľudí a ničia celú prírodu.

Sonja Pariláková (Humenné, 2026-04-26)

#723

Ziadne veterne parky nam nestoja za znicenie zivotneho prostredia a zdravia ludi

Gabriela Majorošová (Tthovište, 2026-04-29)

#737

Nesúhlasím s devastáciou krajiny kvôli záujmom určitej skupiny ľudí, ktorým ide okrem iného o vysoké zisky.

Oto Babinčák (Michalovce, 2026-05-07)

#739

Podpisujem. Faltová

Stanislava Faltová (Michalovce, 2026-05-07)

#755

Podpisujem, lebo negatíva prevyšujú a myslím, že ich ani nepotrebujeme.

Zuzana Bunová (Nové Mesto nad Váhom, 2026-05-09)

#764

Podpisujem.

Matúš Čelovský (Košice, 2026-05-11)

#765

Dzijačok

Miloš Dzijačok (Michalovce, 2026-05-12)

#768

Nesúhlasím s výstavbou veternej elektrárne.

Stanislav Urban (Michalovce, 2026-05-19)