Znovuzjednotenie Československa vo forme Federácie alebo Konfederácie

 

 

Petícia za obnovenie Československa

 

Jej cieľom je dosiahnutie referenda, v ktorom by sa občania oboch krajín mohli slobodne rozhodnúť, ci si prajú obnovenie spolčeného Československého státu vo forme  Federácie alebo Konfederácie.

 

Hlavní motiváciou je napravenie  chyby z roku 1992, keď bola účelovo a z politických dôvodu rozbitá dobre fungujúca republika, a niežeby  by bolo toto rozhodnutí potvrdené v referende. Podľa prieskumu veľká časť obyvateľovu oboch krajín stále považuje rozdelenie za chybu a nesúhlasili by s ním, keby prebiehalo hlasovanie.

 

Na príklade v ankete České televízie 70% opýtaných označuje rozdelenie Československa  za nesprávny krok a vadí im, že sa k nemu nemohli vyjadriť. Podľa slovenského  denníka Sme by viac ako 40% Slovákov chcelo opäť žít s Čechmi.

 

„Spolčený štát by si získal väčšiu vážnosť a miesto vo svete, bol by silnejší, mohol by lepšie odolávať hrozbám z vonkajšku a účinnejšie riadiť samostatnú zahraničnú i vnútornú politiku,“ vraví zakladateľ iniciatívy, politológ a spisovateľ, Ing. Ladislav Zelinka.

 

odkaz:  https://ceskoslovensko2018.wordpress.com/

 

 

 

<!-- [if gte mso 9]> <w:LsdException Locked="false" Priority="47" Name="

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Peter Stefina na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Facebook