Petícia za odstúpenie Zuzany Čaputovej z postu prezidentky SR

Kontaktujte autora petície

Ďakujem za každý jeden podpis

2023-03-13 16:56:14

Vážení spoluobčania, priatelia, sympatizanti,

pani Čaputovú sa nám prostredníctvom tejto petície nepodarí odvolať. To vieme už teraz. Neznamená to však, že petíciu netreba ďalej podpisovať. 

V minulosti sme nesúhlasili ani s prezidentom Kiskom a rovnako nesúhlasíme ani s prezidentkou Čaputovou. Takmer vo všetkom. Nechceme a nesúhlasíme s tým aby sa na Slovensku striedali iba proamerickí prezidenti.

Proti p. Čaputovej ako človeku nič nemáme, každého človeka treba brať takého aký je. To však neznamená, že ju budeme akceptovať ako politika, štátnika, najvyššieho ústavného činiteľa a vrchného velitela ozbrojených síl. 

Pozorne sledujeme dianie na domácej aj zahraničnej politickej scéne v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Všetko nasvedčuje tomu, že v blízkej budúcnosti sa kurz zahraničnej politiky na Slovensku nezmení. Práve vďaka prezidentke Čaputovej, ktorej sa podarilo oddialiť parlamentné voľby na Slovensku. Domnievame sa, že z dôvodu pretrvávajúceho vojnového konfliktu na Ukrajine.

Vážení spoluobčania, priatelia, sympatizanti,

pani Čaputová tu bude s veľkou pravdepodobnosťou ako slovenská prezidentka až do konca. To však neznamená, že prestaneme bojovať za slobodu a mier, ktorý možno dosiahnuť výhradne mierovou cestou a bez použitia akýchkoľvek zbraní. Mierový stav zbraňami totiž nemožno nikdy dosiahnuť. 

Svet má iné problémy, ktoré treba naliehavo riešiť. Chudoba, hlad, nerovnosť príležitostí, diskriminácia, ekológia, staroba, COVID-19, množstvo mŕtvych predovšetkým na našom Slovensku, ale aj inde vo svete. Vy máte ešte chuť bojovať v nejakej vojne?

Aká vojna v 21. storočí prosím Vás pekne? Prosím Vás zobuďte sa kým je čas a snažte sa vojnový konflikt vyriešiť diplomaticky a mierovou cestou. V opačnom prípade sa môže ľahko stať, že Vás ľudia poženú z úradu vidlami a lopatami. Takých politikov, ako ste vy vy a vám podobní jednoducho nechceme.


Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko

 

 

 


Marek Poleč

Technický oznam

2023-03-02 10:45:24

Dnes sme implementovali zvlášť pole na zadávanie kompletnej adresy signatára vrátane ulice a popisného čísla. 

Neváhajte petíciu podpisovať a zdieľať ju. 

Všetky Vaše podpisy budú platné. 

Ďakujem za spoluprácuMarek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko


Marek Poleč

Výzva pre p. prezidentku Čaputovú

2023-02-10 18:51:44

Vážená p. prezidentka,

zabráňte tomu aby Slovensko posielalo na Ukrajinu zbrane. Nedovoľte aby na Ukrajinu odišlo 10 stíhačiek MiG-29 a my túto petíciu pozastavíme. Apelujte na európskych lidrov ako prezident zvrchovanej Slovenskej republiky v tom zmysle, že dodávkami zbraní sa nič nevyrieši. Žiadajte a trvajte na mierovom riešení konfliktu. Chceli by sme túto petíciu ukončiť a vážiť si vás ako dobrú prezidentku. Urobte to o čo vás žiadame a my si vás radi zvolíme za prezidenta na ďalších 5 rokov. 

 

Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko

 

 


Marek Poleč

Odpovede na Vaše otázky

2022-11-24 08:29:33

V tomto príspevku odpovedám na zásadné otázky ktoré mi kladiete. Prezidentka sa môže svojej funkcie vzdať dobrovoľne, alebo na základe výsledku v referende. Referendum vyhlasuje NR SR na podnet občanov a po vyzbieraní 350 000 podpisov.  Ak by bolo toto referendum skutočne vyhlásené a uskutočnilo by sa, môžu nastať dva prípady. Buď by väčšina obyvateľov v referende prezidentke vyslovilo nedôveru a tá by musela odstúpiť, alebo by sa ju odvolať nepodarilo jednak z dôvodu nízkeho počtu hlasov za jej odvolanie, alebo z dôvodu nízkej účasti v referende.

V takomto prípade by sa udialo podľa Ústavy SR nasledovné. P. Čaputovej by začalo platiť nové 5 ročné obdobie odo dňa ukončenia referenda. Musela by rozpustiť parlament a vyhlásiť nové voľby. To všetci, alebo väčšina z nás chce, alebo?

Nakoľko táto petícia nie je žiadnym spôsobom propagovaná v podobe platenej inzercie, alebo reklamy a nie sú k dispozícii ani žiadne papierové, podpisové hárky, ide iba o určitú formu vereného tlaku na prezidentku. Tento verejný tlak by sa mohol vo výnimočnom prípade pretaviť aj do skutočného podnetu na zorganizovanie referenda. Táto petícia je preto predovšetkým a najmä o tom, že chceme aby na Slovensku rozhodovali ľudia v referendách a nie o tom aby sa tu každé štyri a päť rokov striedali vlády a prezidenti. Komu nie je ľahostajné to  čo som napísal vyššie, nech sa pridá do našej skupiny.

https://www.facebook.com/groups/spdslovensko  Petícia bude aj naďalej aktívna a bude ju možné podpisovať až do zaniknutia mandátu p. prezidentky v roku 2024.


Marek Poleč

Správa o stave Slovenskej republiky 2022

2022-11-03 13:42:09

Prezidentka Zuzana Čaputová mala vystúpiť so Správou o stave Slovenskej republiky v októbri.

https://www.teraz.sk/slovensko/prezidentka-vystupi-so-spravou-o-stave/662994-clanok.html

Je november a prezidentka s touto správou nielenže nevystúpila, ale svoju absenciu v parlamente verejnosti nijako nezdôvodnila. 

Kto by chcel za prezidentku osobu, ktorá klame a zavádza?

Namiesto toho sa v parlamente deje toto:

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/3366194120270495/
Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko

 


Marek Poleč

Prejav prezidentky SR Zuzany Čaputovaj na pôde EÚ parlamentu

2022-10-20 13:22:12

Pôvodne som chcel zhodnotiť plánovaný prejav prezidentky o stave republiky v NR SR, ale tento prejav na pôde EÚ parlamentu je tiež veľmi dôležitý. Pani prezidentka ho začala ochranou demokracie v súvislosti s atentátom na dvojicu mladých ľudí z LGBTI+ komunity. Tento útok považuje za útok na každého z nás, ktorí žijeme na Slovensku. Pravdou však ostáva, že táto tragédia nebola doteraz ani len vyšetrená nehovoriac o tom, aké je jej prípadné pozadie. Z toho dôvodu považujem slová prezidentky na pôde EÚ parlamentu za zavádzajúce!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by chcela chrániť demokraciu, pretože podľa jej slov ak zlyhá ochrana minorít tak podkopávame demokraciu ako takú. Apeluje na to, aby sme spoločnými silami zastabilizovali Európu, ktorá je otrasená z kríz ktorými si musela prejsť a ktorými prechádza. Chcela by hľadať a nájsť balans medzi právami a povinnosťami. Vychádza mi z toho, že pani prezidentka sa viac orientuje a angažuje v zahraničnej politike (konkrétne v tej Európskej) namiesto toho aby ju zaujímalo Slovensko s jej problémami.

Odlišné názory sú podľa nej v poriadku, ale musíme byť spojení hodnotami slobody, solidarity a liberálnej demokracie. Tu by som chcel upriamiť pozornosť na použitie slovíčka musíme a taktiež na pojem liberálnej demokracie. Liberálnu demokraciu spomenula v tomto prejave hneď niekoľkokrát. Slovenský národ si rozhoduje sám o tom aké smerovanie si vyberie vo voľbách. Slovenský národ nič nemusí. Slováci a menšiny žijúce na Slovensku majú možnosť vyberať nielen z liberálne orientovaných strán, ale ja z takých, ktoré nemajú z liberalizmom nič spoločné. Čo ak si v budúcich voľbách povedia, že viac nechcú liberálne orientované strany a politikov?

Sloboda je podľa nej ohrozená dvomi krízami pandemickou a bezpečnostnou v podobe vojny, ktorú podľa jej slov vyvolalo Rusko. Spomenula solidaritu v súvislosti s priebehom pandémie v Európe, spomenula sankcie voči Rusku a neochvejnú podporu Ukrajine. Pomáhame Ukrajine čím sa podľa jej slov usilujeme o nastolenie mieru. Pani prezidentka, pomáhaním Ukrajine a dodávkami zbraní sa neusiluje o mier ani ho nemožno takýmto spôsobom nikdy dosiahnuť. Spomenula skokový rast cien energií vzhľadom na to, že Rusko ešte pred vojnou začalo obmedzovať svojej dodávky zemného plynu do Európy.

Nezabudla sa pochváliť tým ako sa Slovensko zbavilo 85% závislosti na dodávkach zemného plynu z Ruska a ktorú sa podarilo znížiť na súčasných 33 percent. V skutočnosti sme lacné energie, nahradili oveľa drahšími energiami pochádzajúcimi z rôznych zdrojov. Priplatíme si za to my všetci. Útechu a pomocnú ruku opäť hľadá v spoločenstve Európskych národov a v spôsobe tzv. zastropovania cien energií. Čo sa týka elektrickej energie, správne poznamenala, že jej máme na Slovensku dostatok, nakoľko si ju vieme vyrobiť sami z nízko uhlíkových zdrojov. Problémom bude asi to, že táto lacná energia, ktorú si vyrábame nám v skutočnosti nepatrí. Pani prezidentka, keby nebola vojna, otvorili by ste túto tému? Energie sa vraj dlhé roky obchodujú na burze. Doteraz vám to nevadilo? Akú pomoc žiadate od spoločenstva Európskych štátov?

Znovu apeluje na krajiny, ktoré vstúpili do EÚ. Všetky podľa nej musia ostať liberálnou demokraciou. To nemyslíte vážne prezidentka a určite tomu ani sama neveríte. Žiada o väčšiu dôslednosť a konzekventnosť pri vynucovaní pravidiel. Perla na záver: "Naše demokratické pravidlá sú v súčasnosti zneužívané na ničenie samotnej demokracie. "Sloboda slova nemôže byť zásterkou na šírenie klamstiev a dezinformácií!. A dostávame sa k sociálnym siatiam. Opäť sa vracia k vražde a vyšetruje, vynáša súdy a pretláča vlastné videnie sveta. Pripustili ste niekedy možnosť, že za zhoršovanie sociálno ekonomickej situácie a radikalizáciu v našej a iných európskych krajinách môžete vy a vám podobní? Niečo robíte zle, neviete alebo nechcete to zastaviť. Chcete v tom pokračovať. Potom sa nečudujte že to zastaví niekto iní za vás. Myslím to v dobrom, zamyslite sa nad sebou.

Pani prezidentka, nekritizujte toľko sociálne siete a ich algoritmy. Predsa aj tieto sociálne siete sú súčasťou liberálneho demokratického sveta, ktorý tak oslavujete. Sociálne siete vám dopomohli k tomu, že ste práve tam kde ste. Predsa aj vy ste na nich prítomná a s obľubou ich využívate na svoju propagáciu. Urobte ten krok a stiahnite sa z Facebooku. Urobte pekné gesto a buďte príkladom aj pre ostatných. Inak nemáte právo kritizovať ani nič podobné. 

Pani prezidentka Slovenskej republiky, Váš prejav EÚ v parlamente bol mimoriadne slabý, čoho dôkazom bolo aj minimálne zastúpenie prísediacich.

 

https://www.ta3.com/clanok/248885/prejav-prezidentky-z-caputovej-v-europskom-parlamente

 

Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko


Marek Poleč

Ďakujeme za vysvetlenie

2022-09-12 05:55:50

...Takže chcela tým povedať, že ona ako prezident nemá takmer žiadne právomoci a nemôže vôbec nič robiť a ani o ničom rozhodnúť. Môže iba mudrovať a citlivo vnímať. Lebo parlamentná demokracia. Pretože jej to Ústava nedovoľuje a máme parlamentnú demokraciu. O všetkých ľuďoch na Slovensku rozhoduje cca. 150 ľudí a dokiaľ sa nič nezmení bude to tak aj naďalej. Vlastne nemôže robiť vôbec nič, iba poberať 15 000 eur mesačne. Dobrý job čo poviete?

Záverom sa stihla pochváliť tým, že má právnické vzdelanie a preto veľmi rada vetuje Zákony a podáva ich na ÚS. Vlastne nič iné jej ani neostáva. Musíme uznať, že to jej ide najlepšie. Zbytok už nestojí ani za zmienku.

Nám stačí vedieť p. prezidentka, že máte blízko k politickej strane PS, čiže zdieľate určité ich "hodnoty" a že ste toho pre Slovensko doteraz urobili naozaj veľmi veľa...

https://www.instagram.com/p/CiUmphyPFxC/?igshid=MDJmNzVkMjY%3D&fbclid=IwAR15A-98vjlI_F0fPnR5dcZQWRzIluZ_4la9n4reG8z0SawSbtJVShhmRnU

 

Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko


Marek Poleč

Otázka pre p. prezidentku

2022-07-25 11:06:49

295533382_1670731906643110_6769665544946060549_n.jpg

Aké hodnoty vytvára LGBTI komunita s ohľadom na rodinu?

Odpoveď - ŽIADNE!

Ak si dvaja ľudia rovnakého pohlavia adoptujú deti a spoločne ich vychovávajú, tak ide o deviáciu s negatívnymi dôsledkami pre samotné deti.
Opravte ma ak sa mýlim.

Nesúhlasíme s tým, aby si mohli homosexuálne, lesbické či inak orientované páry adoptovať deti. 


Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko
Marek Poleč

Každý mesiac takmer 15 000,00 € na účte

2022-07-01 17:06:27

Za mesiac zarobí toľko (13 568,00 €), čo mnohí z nás nezarobia ani za celý rok. Denne zarobí toľko (626,22 €) čo mnohí z nás nezarobia ani za mesiac. Viete si predstaviť, že by Vám každý mesiac píplo na účet do 15 000,00 €?

Reč je o pani Čaputovej, prezidentke Slovenskej republiky. Myslíte si, že za tento plat, ktorý je v skutočnosti ešte o niečo vyšší robí pre Slovesnko dostatočne veľa? Myslíte si, že pani Čaputová si zaslúži aj poberať doživotný prezidentský plat?

Za tento plat by sa mala Slovákom prihovárať pri každej možnej príležitosti, Slováci by ju mali mať tak radi, že by ju nosili na rukách. Pani Čaputová by mala byť pre Slovákov Kráľovná. Máte pocit že je p. Čaputová pre Slovákov Kráľovná?


Zdroj: https://mojplat.sk/platy-na-slovensku/vip-salary-check/zuzana-caputova

Marek Poleč

SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovensko


Marek Poleč

Nechceme takúto prezidentku

2022-05-25 11:40:26

Emóciami nabité, profesionálne zostrihané a upravené video do ktorého sa vložila prezidentka SR. Skúste si predstaviť, že by podobné video natočil rakúsky prezident Alexander Van der Bellen alebo nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier, alebo dokonca Emmanuel Macron.

Že si to nedokážete ani len predstaviť?

Tiež sú to prezidenti a veľmi významní. Tiež mohli natočiť podobné video ale nenatočili. Vidíte tú aburdnosť? Vidíte kto zastáva úrad prezidenta na Slovensku? Náhoda, alebo zámer? Nejdeme toto video rozoberať. Nemám najmenšiu chuť ani silu zaoberať sa našou prezidentkou. Vytvoril som petíciu za jej odvolanie a verím že ju podpíše čo najviac ľudí. Ja takúto prezidentku nechcem.


Marek Poleč
SPD - Slovenská priama demokracia
https://www.facebook.com/groups/spdslovenskoMarek PolečZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...