Petícia za zrušenie prevádzky Šínweg, Pekná cesta 3531, BA Rača

D.

/ #22 Sinweg je fajn.

2016-08-02 16:32

Chcel by som vyjadrit podporu bufetu Sinweg. Drzal som tomuto podniku palce odzaciatku a tesi ma, ze aj dnes sa tam clovek citi "ako v Rakusku". Je citit, ze viac ako "podnikanie" je to o plneni sna.

Sam som zahradkar, a chapem, ze pritomnost hosti susedov so zahradkou otravuje lebo by si zelali absolutny klud. Ako nezucastnena osoba by som navrhoval, aby ste sa susedsky dohodli na nejakom murovanom muriku, ktory by plnil protihlukovu funkciu. Ak sa takto dohodnete, nakoniec to bude dobre i pre vas, lebo taketo podniky su to jedine co brani tomu aby sa to tam zastavalo vratane vinohradov a potom bude po klude.

Co sa tyka rodinnych domov, ktore tam rastu - myslim ze toto su zahradne pozemky vedene v katastri ako "Zahrada". Dufam ze nebudem zniet ako pravnik, ale zo zakona teda budova musi byt vedena ako "Nebytova budova", resp. ako "zahradny domcek". Nuz a tu je asi ten problem - domy tam nemaju co hladat, a aj ked verim ze ste zan dali cely majetok, je obtiazne argumentovat tym ze tu byvate, lebo podla katastra sa tam byvat nema. Na konci dna sa moze stat, ze sa tam postavi dom vedla domu (co sa aj pomaly deje) a ked sa to prehupne do vinohradov a panelakov, kludu tam potom nebude viac ale menej. Stalo by naozaj za zvazenie skusit nejake protihlukove opatrenia, aj ked co som si ja vsimol (chodim casto okolo bicyklom) po 22:00 su vsetci odideni a ak tam niekto je tak jedine vnutri, lebo vonku nie je nikoho vidno ani pocut. 

Drzim Vam vsetkym palce nech najdete spolucnu rec a hlavne riesenie. Za seba budem rad ked ten bufet zostane otvoreny.