Viac umenia do Domu umenia

Mira Sikorova-Putisova

/ #12 Re: Re: Pripomienka

2016-04-27 21:04

#11: vaclav macek - Re: Pripomienka 

na margo uvedenej plurality vytvarnych titulov v Dome umenia pred vznikom KHB:

na prelome rokov 2011/2012 som sa ako kuratorka PGU v Ziline sa spolupodielala na realizacii vystavy Nulte roky v Dome umenia. PGU bola jednym z jej hlavnych organizatorov. DU-NOC neposkytlo na projekt nic okrem priestoru (s tymto vedomim sme vsak do toho projektu isli). Pocas instalacie vystavy a jej trvania som sa musela vysporiadat s takmer nulovym zabezpecenim, elementarnou neschopnostou prislusneho personalu NOC zasvietit konkretne svetla - tak aby nerusili projekcie. Vrcholom vsetkeho bola absolutna neochota vtedajsieho riaditela p. Tazberika podpisat preberaci protokol za vystavu - cize prevziatie zodpovednosti za nu - nastastie tak po dlhych prietahoch ucinil. Z mojho uhla pohladu - pred vznikom KHB bol DU NOC po vsetkych strankach amatersky fungujuca institucia poskytujuca holy priestor nevalnej kvality avsak v strede mesta.   Takze ak hovorime po A: o pluralite vo formach a mediach jednotlivych titulov pred vznikom KHB, treba povedat aj B: realizovali sa vo vystavnom priestore oprostenom od akejkolvek elementarneho servisu na profesionalnej urovni - cize cely nutny servis bol na pleciach autora (ak mal nebodal na vystave instalaciu komplikovanejsieho technickeho charakteru - najlepsie urobil ak si ju chodil vypinat/zapinat a servisovat sam)