BIJEME NA POPLACH! Nie cenzúre župana Kotlebu,za slobodu prejavu!


Hosť

/ #216

2016-03-21 09:52

Túto petíciu nepodpíšem a nepodpísala by som ju nikdy v živote. Konečne sa niekto ozval proti tomuto odpadu, čo sa dnes nazýva kultúrou.. Hoci všetci okolo seba vidíme aký hnus sa dnes nazýva kultúrou, všetci sme ticho. Čo sa nám dnes predstiera ako kultúra, je  dehonestácia kultúry. Kultúra by mala zušľachťovať, vychovávať ku kráse. .. Vo filmoch pre deti sa používajú slová - roztrhnem ťa ako žabu, dolámem ti kosti ..... nemohla som s deťmi pozerať detské filmy, to sa nedalo pre nadávky a hrubé vyjadrovanie. Aj v komunizme boli filmy a divadlá, ale v žiadnom filme sa nenadávalo, nehrešilo a nestratilo to na umeleckej hodnote, dopozerali sme to, nikto sa nemusel pohoršiť. Kde je vôľa, tam je aj cesta. Aj dnes by herci mohli hrešenie nahradiť slušnejším výrazom, ktorý nikoho nepohorší. Napr. srbské lajno sa môže nahradiť srbská spodina, slovenské hovno sa môže nahradiť slovom odpad, humus, ku..a sa môže nahradiť pobehlica, nemravnica. Vždy sa riešenie nájde a žiaden charakter postavy a hry tým neutrpí. A divák tým tiež neutrpí, skôr získa tým, že bol takýchto hrubých výrazov ušetrený a vôbec mu to chýbať nebude.  Ľudia, preberte sa, a žiadajte kultúru, ktorá sa dá nazvať kultúrou. Bez hrešenia, bez nadávok, bez vulgarizmov, bez dvojzmyselností, bez oplzlých vtipov a výrazov. Na javisku a obrazovke sa dnes grgá, zíva, prevracajú sa okále, vykrikuje sa a vrieska .... to je kultúra? Naši herci ktorí toto nerobili, nehrešili, nenadávali, boli prirodzení a nie afektovaní- ( a boli národnými umelcami ) sa musia obracať v hrobe že ako hlboko sme v kultúre klesli.  (Dočolomanský, Kvietik, Zvarík, Dibarbora, Haverl, Hana Meličková, J.- Króner, Pántik, Valach, I. Rapaičová, Krížiková - z týchto hercov som nikdy nepočula nikoho zahrešiť ani povedať oplzlé slovo. A títo herci mali o 100% lepšiu úroveň ako tí dnešní a dokázali to aj bez vulgarizmov. Ani ich divadelné hry preto neutrpeli.   Nahota sa tiež nepoužívala a išlo to aj tak. Dnes takisto to pôjde aj bez nahoty, len treba chcieť. Tak  to chcime, nech kultúra mravnosti zvíťazí nad pseudokultúrou typu Sodoma-Gomora.