Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky.

osa

#251 Re: podpora peticie

2014-02-11 21:07

#249: Solinkar - podpora peticie

myslím, že takúto podporu budeme v krátkej budúcnosti potrebovať, treba si pamňatať všetkých ktorí podali pomocnú ruku.

juraj

#252

2014-02-12 06:41

Dobry den.
Zaujimalo by ma v akom stadiu je teraz projekt parkovania na Solinkach? Primator vyhlasil ze parkovanie nebude spoplatnene, ale pribudnu parkovacie miesta a sucasne parkovacie plochy sa opravia. Zaujimalo by ma, ktore plochy na sidlisku Solinky budu prerobene na parkoviska? Pocul som, ze nove parkovacie plochy maju vzniknut namiesto ihriskovych ploch. Je to pravda? Akym sposobom bude riesene budovanie parkovacich ploch. Ludia su mozno spokojni ze nebudu platit par euro za rok za parkovanie, ale vobec nevedia akym sposobom sa bude parkovanie riesit. Ak ma byt bezplatne parkovanie na ukor verejnych ploch, kde mozu deti a mlady sportovat a travit volny cas, tak je to velka prehra.
Juraj

#253 To je jedno

2014-02-25 06:13

Dnes som si našiel na aute (zdá sa, že ako jediný) lístoček v ktorom ma anonymný pisateľ obviňuje, že citujem:
---"Parkujete pred panelákom, vchodom a 3-och priestoroch okolo kde bývate". ----

Neviem ako si mám túto vetu prečítať aby bola jasná ale ak si dotyčný myslí, že držím súčasne 5 parkovacích miest, tak chcem povedať, že mám a používam už odjakživa len jedno osobné auto strednej veľkosti, ktoré toľko miest nezabere aj keď sa zaparkujem pozdĺž cez všetky parkovacie miesta a
VŽDY PARKUJEM AUTO NA PRÁVE VOĽNOM PARKOVACOM MIESTE V OKOLÍ SVOJHO BYDLISKA A ZACHOVÁVAM PRI TOM PRAVIDLO, ŽE NA TRÁVNIKOCH A CHODNÍKOCH SA VO VŠEOBECNOSTI NEPARKUJE.

Dotyčnému odporúčam aby sa nabifľoval písať aj svoje meno a mohol by som mu to prísť vysvetliť aj s nákresom - osobne.

Hosť

#254

2014-02-25 18:26

no moc sa na tie nové parkovacie miesta netešme, čo som počul, tak na podaktorých využiteľných plochách sa nebudú môcť robiť nové parkovacie plochy, lebo to policajti z dopravného inšpektorátu nedovolia
takže aj keď by sa dalo počas ďalších možno 10 rokov spraviť aj 500 miest, budeme radi, ak sa naškrabe nejakých 200
Milan

#255 verejné obstarávanie

2014-06-09 14:20

Opäť SUPLUJEM niekoho povinnosti, nakoľko vidím že informovanosť poslancov ako po celé obdobie je viac než biedna....: Je vyhlásené verejné obstarávanie na "budovanie" 191 parkovacích miest. V podstate pribudnú iba formálne, nakoľko sa tam už poväčšine parkuje aj teraz. Predpokladaná cena 150 000 €.
https://www.uvo.gov.sk/profily/-/profil/zdokumenty/8155/140349


Hosť

#256

2015-12-07 06:11

Podla mna by sa to vyriesilo
1. Kontrolou dlho stojacich aut na jednom mieste
2. Ludia ktori maju viac nez jedno auto nech si zaplatia a ti co maju 3 auta tak nech platia este viac... Dakujem

Hosť

#257

2015-12-07 21:30

Náš pán primátor si nejako zasadol na Solinky. Nebodaj sa nevie nažrať svojho platu. Spoplatiť sídlisko, keď samotní občania toho sídliska nemajú miesto na zaparkovanie svojho auta, je úbohé a neskutočne nenažrané. Keby namiesto toho sa snažil vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest, ale očividne je príliš pohodlný a lenivý. Vždy je jednoduchšie a ľahšie vybrať si možnosť, kde za vás všetko urobia iní, ako zapnúť mozgové závity (ak ich vôbec má) a niečo vyriešiť sám.

Hosť

#258

2015-12-08 19:30

Petíciu som podpísal preto, že zavedenie platenia parkovania na Solinkách je politické rozhodnutie a dopravný nezmysel.
Je to neodborné, hanebné poltické rozhodnutie zástupcov mesta.
smola

#259 smola :(

2015-12-09 09:56

je toto normallne?

http://vas.cas.sk/clanok/12652/ v-petrzalke-to-vypiskali-zilincania-sa-musia-zmierit-s-krutou-realitou-budete-platit.html


Hosť

#260

2015-12-09 17:25

Spoplatnenie parkovania vozidiel v Žiline je len ďalší kšeft pre nejakého "Trabelsieho".

Hosť

#261 Re: potrebné podpísať čo najskôr -mestské zastupiteľstvo bude rozhodovať o spoplatnení už 9.9.2013

2015-12-09 19:13

#1: esef - potrebné podpísať čo najskôr -mestské zastupiteľstvo bude rozhodovať o spoplatnení už 9.9.2013 

 Ako obyvatelka tohto mesta vidim uz roky ako si nejaka sukromna firma na cele s panom Trabelssie na nas obyvateloch pekne privyraba dokonca je to az tak viditelne ze to videlo cele Slovensko v televiznych spravach.A to mu mame zase davat nejake peniaze do jeho vacku a pritom ani nie je obyvatelom Ziliny ale zaraba na nas uz roky.Teraz neviem ci som vobec dobre volila naposledy vo volbach na primatora pana Chomu lebo teraz to vyzera tak ze mu pomaha presne ako kedysi pan Slota ktory tuto parkovaciu spolocnost panu Trabelssimu pomohol vytvorit

Peter 1

#262 Re: Re: Re:

2015-12-09 20:47

#9: Peter - Re: Re:  

no súhlasím s tým ze sa používa len jedno auto a majú ďalšie dve co len stoja je blbosť . Nesúhlasím s tým firemným , nám iba to a žiadne iné . Teoreticky súhlasím aj s tým platením ale za tých podmienok ze ked budem platiť to miesto, tak budem mat kde aj zaparkovať . Som zvedavý ktorá nová s.r.o. To bude mať zas pod palcom :) 


Hosť

#263

2015-12-10 04:55

Mesto už nevie čo by od obyvateľov pýtalo, aké poplatky a pri tom parkovacie miesta chýbajú....Môj názor každá rodina jedno bezplatné auto, ostatné platiť.... najmä tie, ktoré sú využívané na biznis...
Solinkar

#264 Citaj

2015-12-11 21:35

Prosim nepiste tu pic*****...typu" konečne sa uvedomia ludia ktori maju 3,4auta"Zavist??? -.-jasnačka ze sluzobne /firemne auta a vseliake dodavky tu nemaju co robit. ..ale ked ma niekto 3 auta nevidim na tom nic zle. ..je to vec dotycneho cloveka a ked maju v rodine 3vodicaky tak logicky predsa nebudu mat 1alebo 2auta. .tak sa uvedomte tupci 


Hosť

#265

2016-05-05 06:55

Sme dôchodcovia a platíme poplatky a dane vsade kam sa pohneme a este cakať ze nás obdarujú papučou s nutným doplatkom tak to nemôžem mať z toho radosť, preto nesúhlasím, iba ak do výšky valorizácie dôchodkov-1,9 Eura! ročne.