Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy..


Hosť

#276

2015-11-03 19:27

Som otcom postihnutého syna

Hosť

#277

2015-11-03 19:48

Podpísala som túto petíciu, pretože som matka,ktorá sa tiež stará o svojho teraz už dospelého syna, ktorý má od narodenia diagnostikovanú DMO ,nechodí, sám nesedí je na invalidnom vozíku, potrebuje 24 hodinovú starostlivost. Starám sa o neho od narodenia, obetovala som celý svoj živoť, svoje zamestnanie, možnosť dovolenky, odpočinku, a to v súčastnosti si nás štát váži len tak , že mi v súčasnoti mesačne prizná len 149 eur,A to nehovorím, keby bol umiestnenný v zariadení opatrovatelskej služby,koľko by štát mesačne vyšlo jeho opatrovanie,, Je to určité vydieranie našich citov, pretože štát vie, že keby sme my ako rodičia nedostali ani euro, tak by sme sa o svoje dieťa postarali vždy s tou najvačšou láskou , že by sme im dali všetko na svete hlavne to zdravie, ktoré im nemôžeme žiaľ dať.
Stotožnujem, sa so všetkými bodmi petície, som veľmi rada, že svojim podpisom sa môžem pridať k stovkám , či tisícom občanov tohto štátu , ktorí žiadajú zlepšenie podmienok opatrovania,,dôstojnejšieho života pre nás rodičov a naše deti.Chceme aj my žiť a nie živoriť.

Hosť

#278

2015-11-03 20:05

Otec je invalid, mamka sa o neho stará 24 hod., takže viem, že to čo dostáva je skutočná almužna ....

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-11-03 20:59



Hosť

#280

2015-11-03 21:16

Ja takisto poberam prispevok za opatrovanie,staram sa o svoju 86 matku ktora potrebuje celodennu starostlivost a dostávam 27 eur.Takto si ceni naš premier starych a chorych ludi a tych čo sa o nich staraju.Moja mama je vdova takže berie aj vdovsky dochodok a mne sa preto krati prispevok na smiešnu sumu.Ale keďže moja mama tvrdo pracovala na byvalom JRD ako dojička a svoj dochodok si tvrdo odpracovala a je teraz potrestana a ja s ňou že sa mi krati prispevok .To je take nelogicke,trestať opatrovateĺov za to že ten o koho sa staraju ma vyšší dôchodok ako minimalny .Asi si ho odrobili nie?Ja som tiež vdova a nema mi kto iny prispieť do rodinneho rozpočtu,,tak sa musim uskromnit kde sa dá,ale mama si určite zasluži aby mala okolo seba svojich blizkych ktori sa o nu postaraju ked uz nevladze sama.

Hosť

#281

2015-11-03 21:35

opatrujem už 20 rokov, a viem čo to obnáša ...no povedala by som že tam treba riešiť komplet zákon do podrobností.. napríklad by sa mal opatrovateľský odvíjať hlavne od náročnosti starostlivosti a nie od výšky invalidného dôchodku opatrovanej osoby. A samotné opatrovanie .. .veď kto dnes dokáže pracovať 24 hodín ... deň čo deň sa starať o bezvládneho príbuzného na prístrojoch bez nároku na odpočinok,.. bez nároku byť práceneschopný ..bez nároku ísť na dovolenku či nedajbože liečebný pobyt... ste bez nároku na všetko ...dokonca nemáte nárok ani sa z toho celého zblázniť. Celá starostlivosť je totiž iba na Vás , lebo veľmi ťažko nájdete výpomoc v opatrovaní s odbornosťou ARO zdravotníka, a aj keby ste ju našli - tak ju jednoducho nedokážete zaplatiť - váš opatrovateľský príspevok vám totiž pokryje necelé dva dni takejto služby. Opatrovatelia by mali mať nárok na regeneráciu síl psychických aj fyzických a teda aj na adekvátny adresný príspevok na zastúpenie pri opatrovaní.- lebo toto odbremeňovacia služba nevyrieši - tá totiž nevyrieši ani ľahšie prípady ŤZP.
opatrovateľka

Hosť

#282

2015-11-03 21:45

#281: -  

 Tiež som za takmer 17 rokov nevyužila odlahšovaciu službu,aj ked neraz padám od únavy.Túto službu si musíme zaplatiť,ak chceme oddych.Dá sa to z príspevku na opatrovanie:Zaplatím podnájom,energie,lieky a už som v mínuse.A nemať príbuzných,žobrať cez ludialudom,umierame hladom.Neraz píšem z plačom prosby o pomoc,lebo verte že sa hambím že žijem ako žobrák len preto,že mám postihnutú dcérku a chcem sa o nu starať a nedať ju do ústavu


Hosť

#283

2015-11-04 04:53

Opatrujem mamu za smiesnych 137 eur. Neda sa s toho vyzit s dvomi  detmi. Nech si to poslanci skusia co schvalili taketo smiesne sumy v dnesnej dobe a uvidime ako to zvladnu. 


Hosť

#284

2015-11-04 06:04

Ano preto lebo aj ja opatrujem cloveka co ma Alzhmer. plus demencia 24 hodin už tri roky,od štatu dostáva 18,70eur mesacne.Ked som chcela financie na bez barievu kúpeľku tak sme nedostali nič,ohodnotili deda len na 60 percent,je to smutné ja už osobne neidem zanimy na sociálne lebo sa mi zdvýha žalúdok ked tam tých dôležitých ľudí uvidím ,že vraj pracuju a sedia na stoličke a nudia sa beru veľké platy.
majka

#285

2015-11-04 07:06

Podpisala som ju preto,lebo sa staram o otca ktory je po srdcovom infarkte,ma parkinsona a starecku demenciu.Prispevok mi znizili na 20€ mesacne.


Hosť

#286

2015-11-04 07:48

Hlavne kvôli ľuďom,ktorí sa s veľkou láskou a nasadením starajú denne o svojich blízkych za absolútne neprimerané finančné prostriedky. Sama mám s mašinériou ÚPSVaR skúsenosti a sme stále v riešení,aj keď je to v inom ponímaní zdravotných obmedzení. Dlhá čakacia doba, nezáujem zo strany úradničiek a veľakrát i neochota! Je to dehonestujúce!!!

Hosť

#287

2015-11-04 08:20

Som v tej istej situácii,nakoľko mám postihnutého syna ,ktorého opatrujem.

Hosť

#288

2015-11-04 09:49

Staram sa o svojho postihnuteho syna, ma 33 rokov , dostavam 120Eur, a kazdy rok mam menej, pri zvyseni jeho dochodku a vianocneho prispevku. Kedy budeme mat viac??? Da sa z tohoto vyzit??? A to nehovorim o tom, ze mam par rokov do dochodku, aky asi budem mat dochodok???

Hosť

#289

2015-11-04 09:58

Som tiež matka syna s DMO, žijem s ním sama. Žijeme z opatrovného 27O eur. Keď si chcem privyrobiť, môžeme maximálne 4 hodiny, kým je dieťa v škole, hneď nám štát odoberie 5O eur, takže napr. zarobíte 7O eur, 5O vám zoberú, zarobili ste si 2O eur. Akonáhle dieťa chodí do školy na viac ako 4 hodiny denne, štát odoberie ďalších skoro 3O eur.Matka samoživiteľka s chorým dieťaťom živorí.

Hosť

#290

2015-11-04 10:22

Mam oboch rodicov a starych rodicov ZTP. Aj ZTP obcania su ludia a chcu zit aj napriek tomu,ze su obmedzeni svojimi schopnostami. Su taki,ktori chcu pracovat a mat sa lepsie,ale ich sny stroskotali na zdravi. Doprajte im dostojny zivot,plnohodnotny,doprajte im byt o krocik blizsie ku svojim snom. Tito ludia potrebuju pomoc a zasluzia si ju naozaj najviac aj s tymi co sa o nich musia starat. Zivot v biede,bez moznosti zarobku je velmi silna rana na psychiku...oni za to nemozu,kde su a ako su na tom....

Hosť

#291

2015-11-04 10:48

Som opatrovateľkou svojej mamy,ktora je ležiaca,sondovana.To ako sa štát stavia k ľudom ,ktorí celý život pracovali su dnes len príťažou.Tie peniaze,ktoré mam ako opatrovateľka,v dnešnej dobe su ozaj smiešne,nech skusia kompetentní vyžiť z 86 eura.

Hosť

#292

2015-11-04 10:49

Pretože sama som ZŤP,neviem si nájsť prácu,som matka,ktorá si nevie nájsť prácu,mám stále choré dieťa, tiež my bol zamietnutý predlžený rodičovský príspevok,lebo moje dieťa nie je vraj dostatočne choré...proste totálne nezmysly,ktoré človek musí trpieť od vlády,od nezmyselných zákonov.A tiež som podporila túto petíciu preto,lebo mi nie je ľahostajný život takto skúšaných ľudí..hoci aj sama by som potrebovala viac eur,viem,že aspoň podpisom prispejem k dobrej veci.

Hosť

#293

2015-11-04 10:57

Pretoze je to spravodlive.

Hosť

#294

2015-11-04 11:40

Matky si zasluzia viac penazi resp.otcovia ktory sa o deti staraju....Je nepredctavitelne ze tento stat nevie rozdelit peniaze tak aby mali aj take rodiny

Hosť

#295 Re:

2015-11-04 12:06

#53: -  

 


Hosť

#296

2015-11-04 12:14

Mám dve vnučky ,ktoré sú ZŤP a dcéry poberajú príspevok na opatrovanie,takže viem,ako tažko je z tejto sumy vyžiť ak nemôžu dcéry pracovať.

Hosť

#297

2015-11-04 12:30

podporujem

Hosť

#298

2015-11-04 13:26

Som opatrovateľkou zdravotne ťažko postihnutého syna-autista,ktorý potrebuje 24 hodinovu opateru....Pevne verí m,že touto petíciou sa niečo pohne ..nech si to niekto zainteresovaný skúsi....


Hosť

#299

2015-11-04 13:29

už by bolo načase..

Hosť

#300

2015-11-04 13:34

A povedzte preco nie? Aby ludia nezivorili ale aspon trosicku lepsie zili.